Fyzioterapie

 

 

Fyzioterapeut řeší u dospělých i dětí zejména bolesti zad, vadné držení těla, funkční poruchy pohybového aparátu a úrazy. 

Na základě vstupního vyšetření se budeme snažit odstranit funkční poruchy, které vznikají fyzickým či psychickým přetížením těla, nemocí, úrazem, po operaci nebo vrozenou vadou

Po vyšetření a stanovení diagnózy následuje účinně a na míru zvolená terapie s využitím různých technik, zejména mobilizace a měkké techniky, senzomotorické cvičení či cvičení k odstranění svalové nerovnováhy. Samozřejmostí je nácvik správného držení těla a návrh na úpravu pracovního režimu či prostředí.

Řeším nejen stavy po zlomeninách kostí, luxacích (vykloubení) nebo distorzích (vyvrknutí) kloubů, po operacích vazů, menisků, výhřezů plotének a umělých kloubních náhrad (endoprotézy). Starám se o rozvolnění přisedlých jizev a tím urychluji jejich hojení. Účinně ulevit dokážu i od ztuhlých a bolestivých svalů v oblasti krční páteře, hrudníku a lopatek, bolestí bederní páteře a pánve. Odstraňuji kloubní blokády, ulevuji přetíženým svalům nebo úponovým bolestem (tenisový, oštěpařský loket apod.)

Společně budeme pracovat na zachování či znovuobnovení fungování Vašeho těla jak při běžných denních činnostech, tak i při sportu či zaměstnání, kdy často dochází k nadměrnému a nevhodnému přetěžování.

Ať už jsou Vaše potíže akutní či dlouhotrvajícího chronického charakteru, neváhejte mne  kontaktovat  a poradit se o vhodné pomoci!